اصلي پاڼه | دری | English |
Expand
Expand
خبرونه او رپوټونهExpand خبرونه او رپوټونه
Expand
مونږسره اړيكه
پنج شنبه ٬د زمري ۲۵ مه٬ ۱۳۹۷ ل

د پينځم کال د شپاړسمې دورې د کمېسيونو او غړو نوملړ

پينځم کال شپاړسمه دوه


16/12 /1393

د ديني، فرهنګي، پوهنې، لوړو زدکړو د چارو او علمي څېړنو د کمېسيون د غړو نوملړ

کتنې

اړوند ګروپ

درجه او د تحصيل رشته او کاري تجربه

ولایت

د پلار نوم

نوم

ش

رئیس


د دعوت پوهنتون د حقوقو او سياسي علومو د پوهنځي لسانس

پنجشیر

حاجی محمد

لیلما احمدی

1


مرستيال



نورستان

حاجی امیرمحمد

عبدالطیف نهضتیار

2

منشی



جوزجان

حاجی مصطفی قل

نبیه مصطفی زاده

3




میدان وردک

حاجی سلیمان یاری

محمد عوض یاری

4



فقه او د فقې اصول

پروان

نوراحمد

ایت الله میر حسین صادقی پروانی

5



دولسم پاس

بدخشان

میرمحمد نبی واصف

میر بهادر شاه واصفی

6

د نړيوالو چارو د کمېسيون د غړو نوملړ


کتنې

اړوند ګروپ

درجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه

ولایت

د پلار نوم

نوم

ش

رئیس


د حقوقو/ ماسټره

بلخ

حاجی نعمت الله

پوهنمل حمیرا نعمتی

1

مرستيال



سمنگان

میرعزیزالله

سید صفی الله هاشمی

2

منشی


د ادبياتو / ليسانس

کابل

محمد یعقوب

نثار احمد حارس

3





وردک

الحاج کلیم الله

حسیب الله کلیمزی

4




خوست

علی اکبر ژوندی

لطیف ژوندی

5


د ملي اقصتاد، مالي او بودجې د کمېسيون د غړو نوملړ


کتنې

اړوند ګروپ

درجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه

ولایت

د پلار نوم

نوم

ش

رئیس


د غاښونو طب

خوست

انجنیرکشن سنگ

داکتر انارکلی هنریار

1


مرستيال



سرپل

محمد کریم

محمد عظیم قویاش

2

منشی



پروان

ملامحمد

صالح محمد لالاگل

3




بامیان

عبدالغفور

محمد قیس وکیلی

4


د تقنيني، عدلي او قضايي چارو د کمېسيون د غړو نوملړ

د پينځم کال شپاړسمه دوره 16/12/1393

کتنې

اړوند ګروپ

درجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه

ولایت

د پلار نوم

نوم

ش

رئیس


د ديني علومو ١٤ پاس

کاپیسا

شمشیرخان

مولوی غلام محی الدین منصف

1


مرستيال


څوارلسم پاس

زابل

شیریعقوب

الحاج محمدحسن هوتک

2

منشی



غزنی


محمدرحیم حسن یار

3


د عامه هوساينې، طبيعي منابعو او چاپيريال ساتنې، روغتيا، کار او کار او د اداري اصلاحاتو د کمېسيون د غړو لست


ولایتد پلار نومنومشکتنې

پينځم کال شپاړسمه دوره 16/12/1393


رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه


د ټولنيزو چارو لسانس

هرات

عبدالجبار

طیبه زاهدی

1


مرستيال


د ادبياتو ليسانس

پکتیا

سید عبدالمنان

فوزیه سادات

2

منشی


بکلوریا

فاریاب

رضوان

ساراسرخابی

3








د مواصلاتو او مخابراتو د کمېسيون د غړو نوملړ


پينځم کال شپاړسمه دوره 16/12/1393

ولایتد پلار نومنومشکتنې

رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه


د ساختماني چارو انجنير

هرات

عبدالطیف

انجنیراحمد جاوید رووف

1


مرستيال


د ځمکې پيژندني ليسانس

غزنی

محمد حسن

سهیلا شریفی

2

منشی


د دري ادبياتو څوارلسم پاس

سمنگان

سید محمد صالح

عزیزه مصلح

3



بکلوریا

پکتیکا

خان نجیم

جمعه الدین گیانوال

4




پکتیا


محمد اجان منگل

5



د حربي پوهنتون ليسانس

غزنی

خدایداد خان

الله داد اندړ

6




پکتیا

الحاج رازمحمد

بازمحمد زرمتی

7



د فقه او قانون ليسانس

پکتیکا

مولوی ارسلان رحمانی

محمد عثمان رحمانی

8








د شکايتونو د اورېدو د کمېسيون د غړو نوملړ


ولایتد پلار نومنوم شکتنې

رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه


د طبي علومو ماسټر

زابل

عبدالرشید

داکتر زلمی زابلی

1


مرستيال


د حربي پوهنتون ليسانس

فراه

غلام حضرت

گل احمد اعظمی

2

منشی



فاریاب

محمد رسول

داکترگل محمد رسولی

3




هلمند

حاجی نظرعلی

محمدهاشم الکوزی

4



بکلوریا

بادغیس

حاجی فتح الله

ولی شاه نایب زاده

5




بلخ

حاجی محمد حسن

غلام عباس اخلاقی

6



بکلوریا

غور

عبدالغفار

محمد داود غفاری

7








د ولايتي شوراګانو، د جرګې د غړو د مصئونيت او امتيازونو د چارو د کمېسيون د غړو لست


نومشولایتد پلار نوم کتنې


رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه



لغمان

عبدالهادی

قاری میرحاتم تره خیل

1


مرستيال



قندهار

دادمولا

حاجی رحمت الله اچکزی

2

منشی


خصوصی

فاریاب

حاجی نورالدین

سراج الدین صفری

3

غړي



هلمند

الحاج محمد رسول

شیرمحمد آخندزاده

4



بکلوریا

ننگرهار

محمد صدیق

لطف الله بابا

5




کنر

گل عمران

استاد محمد طیب عطأ

6








د قومونو، قبايلو سرحدونو او کوچيانو د چارو د کمېسيون د غړو لست

ولایتد پلار نومنومشکتنې

رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه


بکلوریا

بغلان

حاجی حضرت محمد

حاجی نظر محمد فقیری

1


مرستيال


د حقوقو ليسانس

کنر

میراحمد

روشن آراالکوزی

2



لومړنۍ زدکړي

بلخ

غلام محمد

فریده کوچی

3




لوگر

خواجه عبدالحی

داکتر محمدآصف صدیقی

4



خصوصي زدکړې

ننگرهار

میرافضل خان

محمد عیسی خان شینواری

5








د کورني امنيت، دفاعي چارو او سيمه ييزو ارګانونو د کمېسيون د غړو نوملړ

ولایتد پلار نومنومشکتنې

رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه


حربی پوهنتون

نیمروز

عبدالمجید خان

محمدنادر بلوچ

1


مرستيال



بغلان

محمد سمیع

داکترمحمد فیصل سمیع

2

منشی



تخار

علی احمد

محمد افضل شامل

3




دایکندی

شیرعلی

فاطمه اکبری

4



لیسانس حقوق

بدخشان

محمد اکبر

گلالی اکبری

5



بکلوریا

قندهار

فدا محمد خان

رنا ترین

6



بکلوریا

ارزگان

ملک محمد رفیق

محمد حنیف حنفی

7








د ښځو چارو او مدني ټولنې د کمېسيون د غړو نوملړ

ولایتد پلار نومنومشکتنې

رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه


د شرعياتو ليسانس

کابل

سیداسماعیل بلخی

صدیقه بلخی

1

مرستيال


د رياضي ١٤ پاس

غزنی

سیدجان

شفیقه نورزخیل

2



د حقوقو ليسانس

پنجشیر

حاجی محمداسلم

محمد علم ایزدیار

3



د دري او انګليسي ١٤ پاس

نیمروز

مهر علی

صالحه مهرزاد

4








د معلولينو، شهيدانو او کډوالو د پاتي کسانو د چارو د کمېسيون د غړو نوملړ

ولایتد پلار نومنومشکتنې

رئیساړوند ګروپدرجه او د زدکړو رشته او کاري تجربه


څوارلسم پاس

کابل

تاج محمد

بی بی حاجی نفیسه سلطانی

1

مرستيال


د ژورناليزم ليسانس

غزنی

محمد نواب

عبدالباقی بریال

2

منشی


د ښوونې او روزنې ليسانس

کاپیسا

عبدالروف

عبدالشکور شکور

3




کندز

عبدالحق

مولوی عبدالله قرلق

4